Zioło czystek

  • complart 

Zioło czystek jest obecnie bardzo popularne. Występuje jego wiele rodzajów jak np.: czystek szary, ladanowy, purpurowy, kreteński czy szałwolistny. Herbata z czystka wychwalana jest przez liczne właściwości wspomagające zdrowie.

Czystek- właściwości

Zawiera dużą ilość polifenoli, będących przeciwutleniaczami. Zapobiegają one wystąpieniu chorób nowotworowych. Działają przeciwko wolnym rodnikom, zmniejszając tym samym zachodzenie procesów mutagennych w komórkach, co jest pierwszym etapem nowotworzenia. Czystek herbata wspomaga odporność, poprawia działanie układu immunologicznego. Dzięki czemu w okresie przeziębień i grypy może sprawić, że będziemy mniej podatni na tego typu choroby. Dzięki silnym właściwościom antyoksydacyjnym herbata z czystka wywiera korzystny wpływ na układ krążenia, zapobiegając powstawaniu miażdżycy. Przez pośredni wpływ obniża również ciśnienie krwi. Z całą pewnością herbata z czystka jest znacznie zdrowsza niż innego typu herbaty jak np. zielona, nie wspominając już o czarnej.

Czystek- jak przygotować?

Czystek należy pić w postaci naparu systematycznie. Aby dojrzeć jego lecznicze działanie należy herbatę należy spożywać codziennie przez co najmniej kilka miesięcy. Jedną łyżeczkę zmielonego czystka należy zalać wrzątkiem i parzyć przez około 10 minut. Można spożywać 2- 3 razy dziennie taki napar.

Czystek gdzie kupić?

Herbatka dostępna jest w sklepach zielarskich czy aptekach. Dużo łatwiej jest oczywiście zamówić czystek w sklepie internetowym z dostawą do domu.

Czystek cena:

Cena czystka może i nie należy do najmniejszych, jednak jest bardzo przystępna i niewygórowana. Jest to cena zbliżona do kosztów dobrej herbaty.